top of page

למה כדאי לאכול אוכל ביתי?

עודכן: 21 באוג׳ 2022

משמעות המושג אוכל מוכן שונה מאדם לאדם אך אם נעיף מבט ממעוף הציפור לכולם יש מכנה משותף - והיא החיבה לאוכל הביתי.

אם תשימו לב שהילד או הילדה גדלו והתגייסו לצבא מהו הדבר אליו הם הכי מתגעגעים?


בואו נסתכל מקרוב מהו האוכל הביתי הרווח בקרב רוב הישראלים, אז מה יש לנו? אוכל מבושל, מגוון סוגי אורזים, קטניות, ירקות, צמחים, תבלינים והכי חשוב חומרי גלם טריים ואיכותיים וכשיודעים לשלב את הכול ביחד בכמויות הנכונות והטאצ' המיוחד, מקבלים הרבה מעבר לטעים ואיכותי.

נתחיל מאלטרנטיבה לאוכל ביתי והיא מזון מעובד אשר נשמר לתקופות ארוכות, הזמינות שלו והחיסכון מהמשאב החשוב ביותר שלנו, הזמן. בואו נמנה כמה חסרונות קודם ליתרונות:


חסרונות מזון מעובד:


  1. תהליך עיבוד המזון עשוי לפגוע בערכים התזונתיים של המזון.

  2. בחלק גדול מהמקרים הוא מכיל כמות גדולה של מלח, סוכר, נתרן ושומן, דבר היכול להזיק לגופינו.

  3. ממכר, החברות אשר מייצרות מזון מעובד מוסיפות רכיבים, ברובם לא בריאים בגלל כמות גדולה של משפרי טעם למיניהם, כדי לגרום לצרכן להתמכר לטעם ובכך לשמור על הבטחת הכנסה או הגדלת ההכנסה.

  4. גורם להשמנה. ופוגע בכושר הגופני (לא בהכרח).

  5. יקר, כשהפלאפון שלכם עמוס באפליקציות מזון, והשליח מוגדר באנשי קשר במועדפים אז ללא ספק זה פוגע לכם בכיס.


כמובן שהחסרונות הם על קצה המזלג וחיפוש מהיר בגוגל יניב עשרות אם לא מאות מאמרים על חסרונות המזון המעובד. אחרי הפתיח אפשר להגיע לנושא שלשמו התכנסנו.


יתרונות האוכל הביתי: (על רגל אחת כמובן)


  1. הרכיבים, בהכנת אוכל ביתי אנחנו הם אלה שמחליטים מה נכנס לנו לאוכל ואז לפה, מה תהיה מידת הטריות של חומרי הגלם, האם אלה רכיבים שעלולים לפגוע בבריאותנו.

  2. עצם העובדה שהאוכל הביתי ברובו הוא מבושל כבר מקנה נקודות זכות ולמה? אני בטוח שרובכם לא ידעתם אבל יש הבדל בין בישול בטטה לבין בטטה בתנור, כאשר מבשלים בטטה אנחנו לא מאבדים מהערכים התזונתיים שלה וכתוצאה מכך הם נספגים טוב יותר בגופינו, כמו כן רוב האוכל שעובר תהליך בישול הוא טוב יותר לעיכול.

  3. האוכל הביתי מתאפיין לא רק בבישול אלא גם בהוספה ושילוב של תבלינים או עשבי תיבול, בחירה נכונה וצריכתם כחלק מהתזונה שלנו תתרום המון לשמירה על בריאות הגוף ולמניעת מחלות, כיוון שאלה מכילים נוגדי חמצון רבים.

  4. חומרי הגלם לרוב זולים יותר ממזון מהיר וכל שקל חשוב.


כמובן שגם כאן חיפוש בגוגל יניב אלפי מאמרים וכתבות על אוכל מוכן.


אמנם חייב לזכור דבר אחד, התזונה והרגליה חשובים מאוד על מנת לשמור על גוף ונפש בריאים וזה הסוד לאריכות ימים.


יש בעיה קטנה ואל תדאגו בסוף תקבלו גם פתרון. הבעיה היא המשאב החשוב ביותר שלנו - הזמן.


היום בעולם המודרני שני ההורים יוצאים לעבודה בכדי להביא פרנסה וכלכלה לרווחת המשפחה בניגוד לפעם אשר ברוב המקרים אמא הייתה עקרת בית, דואגת לילדים שיהיה להם אוכל ביתי חם ונגיש כל הזמן, בנוסף אוכל ביתי דורש התעסקות שעולה לנו זמן יקר שלא לכולם יש, בין אם זה בעריכת קניות לעיתים תכופות יותר או הזמן הנדרש מאתנו לבלות במטבח.


איזה כיף שיש לכם אותנו?


אנחנו, צוות תבשילי אמא מציע מגוון רחב של אוכל ביתי ומיוחד בטעמו המבושל ע"י האמא היקרה שלנו שדרך אגב גידלה אותנו כעקרת בית וצברה ניסיון של עשרות שנים, היא מבשלת כל דבר בצורה מדויקת להפליא, היא מקפידה על חומרי הגלם.


האתר הזה הוקם עבורכם כדי שתוכלו להנות ממטעמיה כפי שאנחנו נהנים, במחיר נוח לכל כיס וכמובן והכי חשוב תוך כדי שמירה על תזונה בריאה.

אתם מוזמנים להמשיך ולגלוש אל התפריט.

665 צפיות

コメント


Post: Blog2_Post
עוגן -פוסט- תפריט ראשי
bottom of page